Alba Makina
Alba Makina
Hakkımızda
ALBA Makina San. Tic. Ltd. Şti.
ALBA MAKINA 1969 yilinda kuru temizleme makinalari üretmek üzere kurulmustur. Zamanla ürün gamini genisletmeye baslayan ALBA, Türkiye’de özellikle tekstil ve konfeksiyon sektörünün yükselise geçtigi yillarda buharli ütü makinalarini üretmeye baslayarak 1989 yilinda 3500m2'lik fabrikasini kurmustur.

Türkiye'de ilk defa bilgisayarli ütü preslerini, tela yapistirma preslerini üreten ALBA, konfeksiyon sektöründe olusan buhar ihtiyacini da fark ederek Türkiye’de ilk kez patlama riski olmayan buhar jeneratörünü üretmistir.

Yenilikçi ve müsteri odakli is anlayisinin meyvelerini almaya baslayan ALBA, 1994 yilinda 50 dönüm açik arazi üzerine kurulu 17.000m2 lik modern üretim tesisini kurmustur.

Konfeksiyon ve tekstil sektörünün tavan yaptigi bu yillarda, ürettigini müsteriye satma anlayisini bir kenara birakarak, müsteri ihtiyaçlarini dogru analiz eden bir kurumsal yapiya kavusan ALBA, kendi bünyesinde olusturdugu proje taahhüt grubu ile 1.sinif tesisat projelendirme ve kurulum hizmeti de vermektedir.

2000'li Yillarin basindan itibaren lojistik sektörüne yönelen ALBA, AR-GE çalismalari sonucu Türkiye'de Ilk Defa Akilli Depolama Sistemlerini üreten firma olmustur.

ALBA Makine, müsteri memnuniyetinden mükemmellik, ürettigi ürünlerde sürekli gelisim ve yenilik ilkelerini benimsemis, çalismalarini ve gelecegini bu yönde planlayan bir kurum olarak Türkiye ekonomisine katki saglamayi kendine amaç edinmistir
Alba Makina
Alba Makina
Web Tasarımı